pdf
Tygodnik Białoruski, № 4

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 4

Dzisiejszy tygodnik zaczynamy od aktualności regionalne. 8/12/2020 w Białymstoku otworzył się wspólny projekt Fundacji „Kraj do życia” z Litwy i białostockiej Fundacji „Białoruś 2020” - dom tymczasowego pobytu dla obywateli Białorusi zmuszonych opuścić własny kraj. Finansowo projekt wspierają przedstawiciele białoruskiej diaspory z Kanady, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i wielu innych krajów. Na początku zamieszkają w nim stude... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 3

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 3

Na poniedziałkowym Marszu Seniorów zatrzymano 20 osób. Trzymano ich w komisariacie do późnych godzin wieczornych. Kilkoro emerytów spędziło noc na Akreścina. W listopadzie reżim Łukaszenki ukarał grzywnami i wsadził za kratki 2349 osób. Od początku protestów 1644 Białorusinów skazano na 21213 dni aresztu. 383832 rubli grzywn zapłaciło 705 osób. Pierwszy raz od 15 lat odwołano tradycyjny przedświąteczny turniej hokejowy o puchar prezyde... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 2

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 2

Pośród zatrzymanych na niedzielnym marszu w Mińsku znalazł się Ihar Aūsianik, dyrektor EPAM Systems, jednej z czołowych firm białoruskiego huba IT. Obrońcy praw człowieka mówią o liczbie 422 zatrzymanych. Sześciu studentów dopisano do listy więźniów politycznych, których na ten moment jest 132. Około tysiąca seniorów przeszło ulicami Mińska w tradycyjnym już marszu emerytów. Czoło kolumny na ul. Kupały próbowali zatrzymać siłowicy. Uda... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 1

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 1

Po niedzielnym Marszu Odważnych, pacyfikacji miejsca pamięci R. Bondarenki, nawet do kilkuset osób ukryło się w mieszkaniach bloków wokół Placu Przemian przy ul. Czerwiakowa w Mińsku. Całą noc OMON oraz wojska wewnętrzne pukały do mieszkań, wyłapywały ludzi, wprowadzając kontrolę paszportową. Ludziom udało się wydostać z zasadzki dopiero rano. Brutalny pogrom niedzielnych protestów nie przeszkodził emerytom i seniorom w liczbie ponad ... Болей »


Першая   Папярэдняя   [3-3]   Наступная   Апошняя