Kondratiuk Hanna, W stronę Tarasiewicza

W stronę Tarasiewicza

Kondratiuk Hanna

Месца выхаду: Białystok

Дата выхаду: 2002

Выдавец: Праграмная Рада Тыднёвіка Ніва

Катэгорыя: Гісторыя; Мастацкая літаратура; Біяграфіі

Кнігазбор: KAMUNIKAT — гэты сайт (электронны варыянт); BTH — бібліятэка Беларускага Гістарычнага Таварыства, ul. Proletariacka 11, Białystok (папяровы асобнік)

Інвэнтарныя нумары: BTH — [665], [1613], [664], [1612]

23 września 1893 w Sokółce w rodzinie Marii i Aleksego Tarasiewiczów jako czwarte z kolei dziecko rodzi się Jan, ochrzczony następnie w obrządku prawosławnym. Ojciec jest podpułkownikiem armii carskiej, bohaterem wojny rosyjsko-tureckiej. Pochodzi ze szlachty z guberni mińskiej. Matka jest katoliczką, wywodzi się ze starego szlacheckiego rodu Kuszelów. 1893-1900 — Z uwagi na profesję ojca rodzina często zmienia miejsce zamieszkania: Sokółka, Łomża, Stara Russa. W wieku czterech lat przyszły kompozytor próbuje już komponować. Sam uczy się gry na pianinie, wcześniej przysłuchuje się lekcjom muzyki starszej siostry. 1900 — 5 marca w Petersburgu na raka sutka umiera matka. 19 marca na atak serca umiera ojciec. Trójkę osieroconego rodzeństwa (brat Konstanty umiera jeszcze w 1888 r.) adoptują Leokadia i Nikifor Ułozowscy z majątku Szyndziel koło Sokółki.

Беларускія аўтары: Kondratiuk Hanna

Каталёг: Kamunikat.org | BTH

Глядзець/ спампаваць гэты разьдзел/ артыкул... Уся кніга ў адным файле

Варта пазнаёміцца:

Kondratiuk Hanna, Prypecią do Nobla

Prypecią do Nobla

Reportaż z krainy mokradeł i bursztynu

Kondratiuk Hanna

Razem z autorką książki "Prypecią do Nobla. Reportaż z krainy mokradeł i bursztynu" poznaj tereny, które na pozór są Polakom bliskie, ale tak naprawdę niewiele o nich wiedzą. Finalnie odkryj historie zwykłych ludzi, które nieraz są bardziej magiczne niż wymyślone, fantastyczne światy. To reportaż inny niż wszystkie. Nie ma na celu znalezienia odpowiedzi na fundamentalne pytania i nie goni za sensacją. Zamiast tego jest niemal magiczną p... Болей »


Kondratiuk Hanna, Białoruś. Miłość i marazm

Białoruś. Miłość i marazm

Kondratiuk Hanna

Co kryje się za białoruską fasadą, z której, wraz z upływem czasu, odpadają kolejne warstwy farby? Pójdźmy za przewodniczką, której reportaże zaprowadzą nas w konkretne miejsca i do ludzi spotkanych na drogach współczesnej Białorusi. Do dziś Białoruś jest mało znana polskiemu czytelnikowi i przez to trudna do zrozumienia. Wrażliwość autorki i jej odwaga pomagają odczytać zaszyfrowane komunikaty i drogowskazy, które pomagają zrozumieć. Болей »