Баена Юрка

Сёньня Дзень народзінаў адзначае Юрка Баена.

Беларуская Інтэрнэт-Бібліятэка Kamunikat.org зычыць здароўя – перадусім; добрага настрою – не толькі ў гэты дзень; цёплага сонейка ў кожную пару году, дабрыні і разуменьня блізкіх, творчых палётаў і зьдзяйсьненьня мараў.

Tygodnik Białoruski, № 21

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 21

Месца выхаду: Białystok

Дата выхаду: 2021

Выдавец: Fundacja Białoruś 2020

Кнігазбор: KAMUNIKAT — гэты сайт (электронны варыянт)

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy ogłosiła aresztowanie obywatela Białorusi - agenta KGB. SBU twierdzi, że prowadził „działalność wywiadowczą ze szkodą dla bezpieczeństwa państwa”: musiał zbierać informacje o pograniczu i próbował zwerbować ukraińskie wojsko. Stał się podejrzanym na podstawie artykułu „Szpiegostwo” Ministerstwo Sprawiedliwości cofnęło licencje prawnikom Siarhiejowi Zikrackiemu, Oldze Baranczyk, Borysowi Lewkowskiemu, Władysławowi Filipowiczowi za „niewystarczające kwalifikacje”. Wszczęto również postępowanie dyscyplinarne wobec prawnika Dzmitra Łajeūskiego - może on również utracić licencję. Wszyscy oni byli zaangażowani w sprawy „polityczne”: karne i administracyjne, teraz Łajewski broni Wiktora Babaryki Tłumaczka Volha Kałacka otrzymała dwa lata aresztu domowego za uderzenie pracownika telewizji STV Grigorija Azaronka. Tłumaczka została zwolniona na sali sądowej. W sądzie oskarżony i ofiara doszli do pojednania, propagandysta poprosił o niekaranie surowo kobiety oskarżonej o spoliczkowanie. Biuro Prokuratora Generalnego otworzyło sprawę o zniesławienie w celu uzyskania informacji na kanale Telegramu "Białe Chałaty". Powodem jest informacja o śmierci pacjenta w szpitalu Mołodecznie, w którym przebywał wówczas Aleksander Łukaszenko.

Каталёг: Kamunikat.org

Пэрыёдыка: Tygodnik Białoruski

Глядзець/ спампаваць гэты разьдзел/ артыкул... Увесь нумар у адным файле

Варта пазнаёміцца:

pdf
Tygodnik Białoruski, № 9

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 9

Decyzją Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie IIHF mistrzostwa świata, które w maju miały się odbyć w Mińsku – zostały odwołane. Przeszukania w redakcji Belapan oraz popularnych białoruskich wydawnictwach Na dwa lata został skazany mężczyzna który upadł na nogę milicjanta z drogówki 5 zatrzymanych w sprawie Press Club zostało uznanych za więźniów politycznych. Łącznie jest ich już W obwodzie homelskim osoba niepełnosprawna jest sąd... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 27-28

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 27-28

Więzień polityczny i aktywista Witold Aszurak zmarł w wieku 50 lat w kolonii karnej w Szkłowie. 18 stycznia usłyszał wyrok 5 lat łagru Pracownicy TUT.BY nie zostali zwolnieni 72 godziny po zatrzymaniu. Krewnym niektórych powiedziano, że zostaną zatrzymani jako podejrzani. Maryna Zołatawa, Volha Łojka, Alena Tołkaczewa, Ałła Łapatko, Iryna Rybałko i Maryja Nowik zostały przeniesione do aresztu śledczego nr 1 na Waładarce Łukaszenka zez... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 24-26

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 24-26

W Polsce zatrzymano największą w historii przesyłkę przemytniczych papierosów z Białorusi. Prawie 2,5 mln paczek papierosów o wartości prawie 10 mln rubli przywieziono z Białorusi w kontenerach kolejowych. Ustalane są tożsamości zaangażowanych osób Minister spraw zagranicznych Władimir Makiej powiedział, że oficjalny Mińsk podejmie decyzje w sprawie ambasador USA Julie Fisher dopiero po zbadaniu jej nastawienia. Zaznaczył też, że Białor... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 23

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 23

Rząd opublikował listę towarów objętych zakazem importu i sprzedaży na terytorium Republiki Białorusi. Lista obejmuje produkty Liqui Moly, Škoda Auto i Beiersdorf (w tym Nivea). Decyzja wejdzie w życie za dziesięć dni. Powodem są „nieprzyjazne działania wobec Białorusinów”. Znane marki to główni sponsorzy hokejowych mistrzostw świata, które miały się odbyć w Mińsku Sąd Miejski w Mińsku utrzymał w mocy wyrok dla dziennikarek Kaciaryny An... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 22

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 22

Rząd zakazał eksportu pszenicy, gryki, kukurydzy i innych zbóż z Białorusi. Główne postanowienia dekretu wchodzą w życie po jego oficjalnej publikacji i obowiązują przez trzy miesiące Komisja Konstytucyjna zaproponowała przyznanie utrzymanie prawa głosu wyłącznie wyborcom w wieku od 20 do 70 lat. Również wśród propozycji - unieważnienia możliwości zgłaszania kandydatur do wyborów przez kolektyw pracowniczy, zatrzymani mogą mieć możliwoś... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 20

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 20

Europosłowie wezwali do obniżenia opłaty wizowej za wizę Schengen dla Białorusinów. Twierdzą, że „obecna opłata wizowa UE dla Białorusinów starających się utrzymać więzi z UE jest zbyt wysoka i powinna zostać obniżona do symbolicznej kwoty” Sąd uznał siostry 26-letnią Wiktorię i 25-letnią Anastazję Mironcew za winne - młode kobiety otrzymały 2,5 i 2 lata więzienia. Siostrom zarzucono jednocześnie kilka zarzutów, w tym przemoc lub groźbę... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 18-19

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 18-19

Aktywista Ihar Łosik przerwał suchy strajk głodowy. Więzień polityczny został umieszczony w karcerze z powodu głodówki. Za kratami znajduje się od czerwca od 266 dni Sąd Okręgowy w Warszawie odmówił władzom białoruskim ekstradycji poszukiwanego przez Interpol Białorusina. Szukają go w sprawie o oszustwo, on sam twierdzi, że prześladowania mają charakter polityczny Aktorzy Elena Hirenok, Siarhiej Žbankoū, Veranika Pliaszkewic i Emilia Pr... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 17

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 17

Piosenka „Nauczę cię” w obecnej formie nie może reprezentować Białorusi na Eurowizji - stwierdzili organizatorzy. Powodem są podteksty polityczne i fala krytyki w sieciach społecznościowych. Europejska Unia Nadawców zwróciła się do państwowych mediów Białorusi o zmianę utworu lub wysłanie nowego Aresztowany 9 miesięcy temu aktywista Ihar Łosik staje w obliczu nowych zarzutów. Na znak protestu, tuż przed śledczym, próbował podciąć sobie ... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 16

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 16

Od 1 marca w Białorusi obowiązuje zaktualizowany Kodeks wykroczeń administracyjnych. Podwyższono kary i okres aresztu administracyjnego za niedozwolone działania, pojawiła się odpowiedzialność za naruszenie danych osobowych, pojawił się nowy rodzaj kary administracyjnej - praca społeczna 1 marca wszedł w życie nowy kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia administracyjne. Milicja nie będzie już mogła przetrzymywać matek małoletnich ... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 15

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 15

Sankcje UE wobec Łukaszenki oraz białoruskich urzędników i firm zostały przedłużone o rok. Jednocześnie komisja Izby Reprezentantów USA przyjęła rezolucję wzywającą do wzmocnienia nałożonych wcześniej przez szereg krajów sankcji na Białoruś Podczas. sesji Rady Praw Człowieka ONZ zaprezentowano raport o sytuacji w Białorusi: zawiera 4644 skarg na użycie siły i specjalnych środków przez siły bezpieczeństwa. Przedstawiciele oficjalnego M... Болей »