Tygodnik Białoruski, № 10

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 10

Месца выхаду: Białystok

Дата выхаду: 2021

Выдавец: Fundacja Białoruś 2020

Кнігазбор: KAMUNIKAT — гэты сайт (электронны варыянт)

Joe Biden i Kamala Harris oficjalnie objęli stanowiska prezydenta i wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Hymn na inaugurację zaśpiewała Lady Gaga. Być może jeszcze w styczniu nowy prezydent spotka się z przedstawicielem białoruskiej opozycji Ksiądz chce być poręczycielem Igora Łosika, który od 37 dni prowadzi w więzieniu strajk głodowy W Lidzie wszczęto postępowanie karne za okrzyki „Niech żyje Białoruś” i „Wstyd” M.Znak został przywieziony na spotkanie z prawnikiem zamiast M.Kalesnikowej - byli zdezorientowani 166. Prokuratura Generalna przekazała sprawę karną Wiktora Babaryki i innych kierowników Belgazprombank do Sądu Najwyższego Departament Dochodzeń Finansowych przeprowadza kontrolę kierownictwa Biura ds. Praw Osób Niepełnosprawnych. Belaruskali oświadczyło, że jest gotowe zatrudnić wcześniej zwolnionych górników. Strajkujący odpowiedzieli Więzień polityczny Jury Sawicki został zwolniony po pięciu miesiącach aresztu. Sąd skazał go na trzy lata „chemii” (areszt domowy) Bokser Aleksiej Kudin, który znokautował siłowika w Mołodecznie, został zatrzymany w Moskwie. Oczekuje na ekstradycję Kolejna kobieta dołączyła do strajku głodowego w solidarności z Ihar Łosikiem i innymi więźniami politycznymi Sviatłana Cichanoūska spotkała się z prezydentką Estonii.

Каталёг: Kamunikat.org

Пэрыёдыка: Tygodnik Białoruski

Глядзець/ спампаваць гэты разьдзел/ артыкул... Увесь нумар у адным файле

Варта пазнаёміцца:

pdf
Tygodnik Białoruski, № 9

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 9

Decyzją Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie IIHF mistrzostwa świata, które w maju miały się odbyć w Mińsku – zostały odwołane. Przeszukania w redakcji Belapan oraz popularnych białoruskich wydawnictwach Na dwa lata został skazany mężczyzna który upadł na nogę milicjanta z drogówki 5 zatrzymanych w sprawie Press Club zostało uznanych za więźniów politycznych. Łącznie jest ich już W obwodzie homelskim osoba niepełnosprawna jest sąd... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 18-19

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 18-19

Aktywista Ihar Łosik przerwał suchy strajk głodowy. Więzień polityczny został umieszczony w karcerze z powodu głodówki. Za kratami znajduje się od czerwca od 266 dni Sąd Okręgowy w Warszawie odmówił władzom białoruskim ekstradycji poszukiwanego przez Interpol Białorusina. Szukają go w sprawie o oszustwo, on sam twierdzi, że prześladowania mają charakter polityczny Aktorzy Elena Hirenok, Siarhiej Žbankoū, Veranika Pliaszkewic i Emilia Pr... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 17

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 17

Piosenka „Nauczę cię” w obecnej formie nie może reprezentować Białorusi na Eurowizji - stwierdzili organizatorzy. Powodem są podteksty polityczne i fala krytyki w sieciach społecznościowych. Europejska Unia Nadawców zwróciła się do państwowych mediów Białorusi o zmianę utworu lub wysłanie nowego Aresztowany 9 miesięcy temu aktywista Ihar Łosik staje w obliczu nowych zarzutów. Na znak protestu, tuż przed śledczym, próbował podciąć sobie ... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 16

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 16

Od 1 marca w Białorusi obowiązuje zaktualizowany Kodeks wykroczeń administracyjnych. Podwyższono kary i okres aresztu administracyjnego za niedozwolone działania, pojawiła się odpowiedzialność za naruszenie danych osobowych, pojawił się nowy rodzaj kary administracyjnej - praca społeczna 1 marca wszedł w życie nowy kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia administracyjne. Milicja nie będzie już mogła przetrzymywać matek małoletnich ... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 15

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 15

Sankcje UE wobec Łukaszenki oraz białoruskich urzędników i firm zostały przedłużone o rok. Jednocześnie komisja Izby Reprezentantów USA przyjęła rezolucję wzywającą do wzmocnienia nałożonych wcześniej przez szereg krajów sankcji na Białoruś Podczas. sesji Rady Praw Człowieka ONZ zaprezentowano raport o sytuacji w Białorusi: zawiera 4644 skarg na użycie siły i specjalnych środków przez siły bezpieczeństwa. Przedstawiciele oficjalnego M... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 14

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 14

„Prowokował organy ścigania”. Komitet Śledczy odmówił wszczęcia dochodzenia w sprawie śmierci A.Tarajkoūskiego, uzasadniając działania sił bezpieczeństwa i przyznając się do zabójstwa demonstranta Komitet Śledczy wszczęł sprawę karną w sprawie strajków na Hrodna-Azot i MZKT Adwokat Maryi Kalesnikawej i trzech innych prawników którzy bronili opozycyjnych polityków straciło licencje prawnicze Rozpoczął się proces dziennikarki TUT.by K... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 13

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 13

„Wypalimy gorącym żelazem”. Drugiego dnia VI Ogólnobiałoruskiego Zjazdu Ludowego A.Łukaszenka mówił o biznesie i V.Babaryce, którego wypuści z aresztu KGB, jeżeli ten "odda skradzione pieniądze" W czasie przeprowadzenia dwudniowego zjazdu posadzono górnika, muzyka, dziennikarzy i emerytów Profilaktyczne rozmowy przed OZL również zakończyły się aresztowaniami Maryja Kalesnikawa i Maksim Znak zostali oskarżeni o spisek w celu przejęcia wł... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 12

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 12

6 lutego w Białymstoku w ramach Dnia Solidarności nad miastem uniósł się balon z kilkumetrową biało czerwono-białą flagą. Wszyscy pracownicy sklepu Symbal.by zostali otrzymali areszt administracyjny Opozycja wzywa urzędników państwowych do złożenia podpisu pod dymisją Łukaszenki Cichanoūska, Kalesnikava i Capkała – wśród oficjalnych nominowanych do pokojowego Nobla Za 8-sekundowe wstrzymanie kolumny drogówki sąd przyznał 3 lata więzieni... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 11

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 11

Kanał byłych milicjantów BY_pol publikuje wyniki śledztwa w sprawie brutalnej śmierci Ramana Bandarenki Viktar Baruszka, który twierdził, że był torturowany przez siły bezpieczeństwa, skazany na 5 lat więzienia Sviatłana Cichanoūska ponownie wezwała do uznania OMONu i GUBAZiK za organizacje terrorystyczne Nieznane osoby naklejają czerwono-zielone flagi na oknach domów. A.Łukaszenka z inicjatywy Juryja Woskresieńskiego w sprawie amnestii... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 8

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 8

Były komandos białoruskiego specnazu Ihar Makar odkrywa kolejne karty - potwierdził, że władze chciały zlikwidować rosyjskiego politologa Andrieja Suzdalcewa. Opublikowana w internecie taśma z 2012 roku będzie jednym z dowodów ws. ukraińskiego śledztwa którego zadaniem jest znalezienie mocodawców udanego zamachu na dziennikarza Pawła Szeremeta w Kijowie w 2016. Ukraińscy śledczy chcą przesłuchać właściciela nagrań rozmów w białoruskim ... Болей »