Tygodnik Białoruski, № 3

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 3

Месца выхаду: Białystok

Дата выхаду: 2020

Выдавец: Fundacja Białoruś 2020

Кнігазбор: KAMUNIKAT — гэты сайт (электронны варыянт)

Na poniedziałkowym Marszu Seniorów zatrzymano 20 osób. Trzymano ich w komisariacie do późnych godzin wieczornych. Kilkoro emerytów spędziło noc na Akreścina. W listopadzie reżim Łukaszenki ukarał grzywnami i wsadził za kratki 2349 osób. Od początku protestów 1644 Białorusinów skazano na 21213 dni aresztu. 383832 rubli grzywn zapłaciło 705 osób. Pierwszy raz od 15 lat odwołano tradycyjny przedświąteczny turniej hokejowy o puchar prezydenta. Oficjalną przyczyną COVID-19. Trzech mieszkańców mińskich dzielnic Viasnianka i Lebiadziny aresztowano za flagi w oknach, siedzą na Akreścina. Niezależne badania sondażowe potwierdzają że Białorusini nie boją się już kary aresztu administracyjnego (zwykle 15 dni). Wystartowała strona skarga.help - generator skarg, które można wysłać do władz i organów państwowych. S.Cichanoūska anonsowała powstanie Jedynej Księgi Zarejestrowanych Przestępstw, która ma pomóc w poszerzaniu sankcji i ukaraniu funkcjonariuszy reżimu. 27-letni rzemieślnik Stefan Łazowik z miejscowości Horki za napis na przystanku autobusowym "On przegrał i zaczął zabijać" dostał rok bezwzględnego więzienia.

Каталёг: Kamunikat.org

Глядзець/ спампаваць гэты разьдзел/ артыкул... Увесь нумар у адным файле

Варта пазнаёміцца:

pdf
Tygodnik Białoruski, № 8

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 8

Były komandos białoruskiego specnazu Ihar Makar odkrywa kolejne karty - potwierdził, że władze chciały zlikwidować rosyjskiego politologa Andrieja Suzdalcewa. Opublikowana w internecie taśma z 2012 roku będzie jednym z dowodów ws. ukraińskiego śledztwa którego zadaniem jest znalezienie mocodawców udanego zamachu na dziennikarza Pawła Szeremeta w Kijowie w 2016. Ukraińscy śledczy chcą przesłuchać właściciela nagrań rozmów w białoruskim ... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 7

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 7

14 dzień głodówki aktywisty Ihara Łosia, który Nowy Rok zamierza przywitać w areszcie z butelką wody mineralnej. Za kratami przebywa od ponad pół roku 7 lat kolonii dla jednego, półtora - dla drugiego: mieszkańcy Nowogródka zostali skazani za przygotowania do protestów, których nie przeprowadzili Po raz pierwszy w Białorusi uchylono decyzję Komitetu Śledczego o odmowie wszczęcia postępowania karnego w sprawie tortur Na początku styczni... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 6

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 6

Metropolita Tadeusz Kondrusiewicz otrzymał pozwolenie na powrót do Białorusi. W najbliższych dniach będzie mógł przekroczyć granicę i spędzić święta w domu. Łukaszenka ugiął się w wyniku interwencji papieża Siłowicy od rana rozpoczęli przeszukania w biurze i mieszkaniach dziennikarzy i pracowników Press Club Belarus. Na 72 godziny służby skarbowy zatrzymały kilka osób na czele z założycielką PCB Julią Słucką. Eksperci mówią o krokach od... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 5

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 5

87-letnią Lizawietę Bursawę sąd w Mińsku skazał dziś na grzywnę w wysokości 405 rubli (585 zł) za biało-czerwono-białą flagę na balkonie Ihar Łosik, założyciel jednego z popularnych kanałów na Telegramie ogłosił głodówkę. 29-letni mężczyzna od czerwca przebywa za kratami. Usłyszał dziś nowe zarzuty co oznacza, że 25 grudnia nie wyjdzie na wolność. Głodówkę zapowiedziała również jego żona Daria Lider Socjaldemokratów Mikoła Statkiewicz, ... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 4

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 4

Dzisiejszy tygodnik zaczynamy od aktualności regionalne. 8/12/2020 w Białymstoku otworzył się wspólny projekt Fundacji „Kraj do życia” z Litwy i białostockiej Fundacji „Białoruś 2020” - dom tymczasowego pobytu dla obywateli Białorusi zmuszonych opuścić własny kraj. Finansowo projekt wspierają przedstawiciele białoruskiej diaspory z Kanady, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i wielu innych krajów. Na początku zamieszkają w nim stude... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 2

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 2

Pośród zatrzymanych na niedzielnym marszu w Mińsku znalazł się Ihar Aūsianik, dyrektor EPAM Systems, jednej z czołowych firm białoruskiego huba IT. Obrońcy praw człowieka mówią o liczbie 422 zatrzymanych. Sześciu studentów dopisano do listy więźniów politycznych, których na ten moment jest 132. Około tysiąca seniorów przeszło ulicami Mińska w tradycyjnym już marszu emerytów. Czoło kolumny na ul. Kupały próbowali zatrzymać siłowicy. Uda... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 1

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 1

Po niedzielnym Marszu Odważnych, pacyfikacji miejsca pamięci R. Bondarenki, nawet do kilkuset osób ukryło się w mieszkaniach bloków wokół Placu Przemian przy ul. Czerwiakowa w Mińsku. Całą noc OMON oraz wojska wewnętrzne pukały do mieszkań, wyłapywały ludzi, wprowadzając kontrolę paszportową. Ludziom udało się wydostać z zasadzki dopiero rano. Brutalny pogrom niedzielnych protestów nie przeszkodził emerytom i seniorom w liczbie ponad ... Болей »